اخبار

  • 7
  • 255 مرتبه
پادری الومینیومی

پادری الومینیومی

1396/06/08 12:13:02 ب.ظ

پادریهای الومینیومی مدرن که به اشتباه کفپوش جلوی درب نیز نامیده می شود امروزه از اجزاء مهم ورودی ساختمان ها محسوب می شود. با توجه به نگرانی رو به رشد در مورد بیماری های ریوی و دیگر بیماری های جدی و یا بطور بالقوه تهدید کننده سلامتی انسان، برخی از مدیران ممکن است مسائل مربوط به گرد و غبار را جدی نگیرند. از جمله مسائل مرتبط با سلامت!

به عنوان مثال:
- تخمین زده می شود که حدود 10 درصد از تمام خرابی های کامپیوتری در نتیجه گرد و غبار در محیط داخلی است. 
-حدود 20 درصد از دانش آموزان در یک مرکز مدرسه معمولی به برخی از ذرات موجود در گرد و غبار حساسیت دارند.
- گرمایش و تهویه مطبوع می تواند به اندازه 20 درصد از بهره وری خود را اگر فقط 0.1 اینچ از گرد و غبار که روی فیلتر و یا خواص مکانیکی اصلی را پوشش میدهد را از دست بدهند.
- تخمین زده می شود که می تواند تا 200 هزار تومان هزینه نظافت 500 گرم گرد و غبار از محیط کار شود.
- افرادی که مشغول به کار در محیط گرد و خاکی در محیط داخلی هستند، ضمن در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه، حملات قلبی، آسم، مشکلات تنفسی و حتی افسردگی می باشند.
- از این رو تخمین زده می شود تردد 1000 نفر با کفش آلوده در محیط کار می تواند همان 500 گرم گرد و خاک را تولید کند.
همانطور که مشاهده می فرمایید مقدار بسیار زیادی گرد و خاک و مواد زائد کفش در لای قطعات پادری گیر نموده است. با ورود این حجم گرد و خاک با ساختمان مقدار زیادی انرژی صرف جمع شدن آن از محیط می شود. خوشبختانه، بسیاری از این مشکلات مربوط به گرد و غبار میتواند از طریق استفاده موثر از سیستم پادری های مدرن آلومینیومی توکار، از بین برود.سیستم های پادری های مدرن در حال حاضر بطور گسترده ای به عنوان یک جز کلیدی در یک سیستم تمیز کننده سبز به رسمت شناخته شده، با کارایی بالا بطور معمول، به گیر انداختن گرد و خاک یا برف چسبیده به کفش و همچنین نم کف کفش در محل ورودی کمک بسزایی میکند. این سیستم ها معمولا ترکیب 3 نوع مختلف از پادری که در داخل زمین قرار می گیرد، می باشد. در خارج از درب، مابین دو درب و لابی داخلی. سه پادری به عنوان یک سیستم کار می کنند. هر یک نقش مهمی را در گیر انداختن گرد و خاک ایفا میکنند و در صورت استفاده از هر سه بخش می توان تا 80 درصد گرد و غبار و آلودگی را در محل ورود گیر انداخت.

هنگامی که وارد یک فضای داخلی می شوید الودگی بیرون از طریق کفش به داخل انتقال پیدا می کند. پادری های معمولی بعد از مدتی اشباع شده و قادر به تمیز کردن زیر کفش نمی باشند. (شکل 1)
پروفیل های الومینیومی به همراه موکت مخصوص تا سقف 85 درصد از آلودگی کفش ها را گرفته و در زیر خود جمع می کند و به راحتی قابل تمیز کردن است.
هم اکنون در اکثر نقاط دنیا از این پادی در جلوی ورودی های اصلی و به خصوص پر رفت و آمد استفاده می شود.