درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پروفیل های ترمال بریک از دو فریم داخلی وخارجی تشکیل شده اند که توسط یک عایق پلی آمیدی که در وسط این دو سطح قرار میگیرد به هم متصل می شوند (این اتصال توسط دستگاه پرس انجام می شود) و در نهایت به آن پروفیل ترمال بریک ( Thermal Break ) می گویند. 

توضیح : اگر دو پروفیل آلومینیومی بهم وصل باشند و ما بین آنها پلی آمید نباشد و پروفیل یک تیکه آلومینیومی باشد به آن پروفیل نان ترمال بریک ( Non- Thermal Break )یا اصلاح عامیانه نرمال می گویند .

به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دو جداره بودن شیشه ها، پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل مانع انتقال حرارت ازیک سطح به سطح دیگر می شود. امكان دو رنگ بودن نماي داخلي و خارجي را نیز ميسر مي نمايد. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه UV حفظ می کند. 

به طور خلاصه تمام مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی ترماب بریک را به صورت زیر میتوان فهرست کرد:

* عایق حرارتی و رطوبتی و صوتی

* غیر قابل اشتغال

* سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت

* مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار

* مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی

* زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه

* ایمن در مقابل سرقت و زلزله 

* مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

تفاوت پنجره ترمال بریک با UPVC

از بزرگترین تفاوت های پنجره ترمال بریک با یو پی وی سی می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد، چون پنجره دو جداره ترمال بریک از آلومینیوم ساخته شده و برای همه نیز مشخص است که آلومینیوم جزو فلزات گران محسوب می شود که در صورتیکه بخواهید تغییری در پنجره بدهید خود آلومینیوم ارزشمند برای فروش می باشد، از دیگر تفاوت های ‌موجود استحکام بیشتر ترمال بریک نسبت به پنجره دو جداره یو پی وی سی اشاره کرد و تنوع رنگ بلاخص رنگ های انودایز شده برای آلومینیوم می باشد 

در ابعاد خیلی بزرگ کارایی و استحکام بیشتر پنجره ترمال بریک به چشم می خورد؛ اما اگر به طور کلی به این مسئله نگاه کنیم upvc مزیت های بیشتری نسبت به ترمال بریک دارد مانند عایق بودن بیشتر در برابر صدا، سرما و گرما و همچنین شکل پذیری در ساخت پنجره در اشکال خاص . در کل انتخاب بین پنجره دو جداره upvc و ترمال بریک به عوامل مختلفی نظیر شکل، ابعاد، محل قرار گیری، رنگ ، طبقه قرار گیری پنجره و ‌… بستگی دارد.

مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc از نظر قیمت همانطور که در قبل درباره مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc گفته شد پنجره ترمال بریک به دلیل ساخته شدن از آلومینیوم از لحاظ قیمت با ترمال بریک متفاوت است.