پنجره‌های یوپی‌وی‌سی UPVC

پنجره یو.پی.وی.سی UPVC عبارتست از:

پنجره ساخته شده با پروفیل های یو.پی.وی. سی UPVC که داخل آن پروفیل های فولادی گالوانیزه قرار میگیرد و دمای سطح شیشه داخلی و پروفیلها تقریباً با دمای هوای اتاق برابر می باشد. عدم استفاده از پروفیل های تقویتی گالوانیزه و یا استفاده از پروفیل های غیر استاندارد موجب می¬شود در و پنجره ساخته شده فاقد کیفیت مورد قبول بوده و علاوه بر نداشتن عملکرد مناسب از ایمنی و عایق حرارتی لازم نیز برخوردار نباشد.

مزایای پنجره‌های یوپی‌وی‌سی UPVC :

* دوام و استحکام بالا

* ثبات رنگ و عدم نیاز به رنگ کاری

* عایق بندی در برابر سرما و گرما

* عایق بندی در برابر آلودگی‌های صوتی و گردو غبار

* امکان ساخت و اجرای همه اشکال هندسی بدون محدودیت

* غیرقابل اشتعال

* متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی

* مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی

* دوست دار محیط زیست (بدون سرب)

تنوع رنگ پروفیلهای یوپی‌وی‌سی

رنگ پایه و خام پروفیلهای یوپی‌وی‌سی، به دلیل فرمولاسیون مواداولیه سفید رنگ می‌باشد با این حال پروفیلهای رنگی برای معماران و گروه‌های عمرانی یا حتی برای افرادی که برای تعویض پنجره‌های قدیمی منزل خود با پنجره یوپی‌وی‌سی افدام می‌کنند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی از لحاظ رنگ به دو دست کلی تقسیم می‌شوند: 

پروفیل رنگ شده

این نوع پروفیل یوپی‌وی‌سی با استفاده از رنگ‌های مخصوص به صورت پاششی با ابزار، رنگ آمیزی می‌شوند. از ویژگی‌های پروفیل رنگی می‌توان ضد خش بودن، نظافت آسان و تنوع رنگ بالا (حدود ۱۹۰ رنگ) را نام برد. 

پروفیل لمینت

این نوع پروفیل به دلیل طرح‌های برجسته و تزئینی رنگی مورد استقبال بسیاری از معماران قرار گرفته است. پروفیل‌های لمینت در کنار زیبایی امتیازاتی همچون ثبات رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی، استحکام بالا و نظافت آسان را دارند.